Venezia 2012 – Lignano, Palmanova, Venice

Vážení přátelé,

připravili jsme pro Vás další pokračování populárních „Benátek“. Pokračování jako vždy v mnoha věcech stejné a současně v mnoha věcech rozdílné oproti minulým ročníkům. Co je tedy stejné?
Samozřejmě nedělní závod v Benátkách – ten se zdá nezničitelný, a dokud budou Benátky stát (což nemusí být zas tak dlouho) budou stále lákat orientační běžce do svých úzkých a křivolakých uliček, mezi mosty a lávky, na malá i velká náměstí. Kouzlo, kterému když podlehnete, jste „navěky“ ztraceni. To je samozřejmě alfa a omega našeho zájezdu. Dalším evergreenem je možnost volby mezi krátkou a dlouho variantou zájezdu. Stejné (plus, mínus) zůstávají nástupní místa a nástupní časy do autobusů, stejná je i kapacita zájezdu – tedy 2 velké patrové busy na dlouhou variantu a jeden klasický autobus na variantu krátkou. A co je důležité – stejná je i cena obou variant zájezdu :-).

A co je rozdílné?

Především místa, na kterých se bude závodit v rámci Adriatic Meetingu. Letos jsme pro Vás vybrali kombinaci krásného letoviska na jadranském pobřeží a unikátního pevnostního města s opravdu neobyčejným charakterem. Lignano je překvapivě velké přístavní město- mimo sezónu zde žije přibližně 12.000 obyvatel, v letním období zde přebývá až 150.000 lidí! Byl jsem tam v červenci a mohu potvrdit, že to tam opravdu žije. Jsou zde krásné a udržované parky, krásné a klidné vilové čtvrti a zajímavé písečné duny na pobřeží. Poběží se zde první etapa Adriatic Meetingu a také zde budeme ubytováni po celou dobu pobytu. Poprvé společně s účastníky krátké varianty, což je také novinka. Vedlo nás k tomu více důvodů – především skutečnost, že Lignano je na cestě do Benátek a nemusíme tak sjíždět daleko z dálnice, navíc zdejší hotel Columbus má dostatečnou kapacitu pro nás všechny, je to pěkný, pohodlný čtyřhvězdičkový hotel, kde si můžeme společně užít atmosféru podzimní Itálie. V sobotu odpoledne nás tedy čeká další závod Adriatic Meetingu – tentokrát ve zcela jiných kulisách než v minulosti. Palmanova je unikátní pevnostní město, postavené do tvaru devíticípé hvězdy v období Benátské republiky (1593). Účelem města byla obrana proti Turkům, město svá opevnění neustále zdokonalovalo a poslední hradební val byl dokončen až v období napoleonských válek. A právě tyto hradby, pevnostní valy a pravidelná síť ulic budou dějištěm závodu, který jsme, díky nepřeberným možnostem, které terén nabízí, prodloužili na middle.

Sobotního dopoledne využijeme k návštěvě městečka Aquileia, jehož antické pozůstatky a patriarchální bazilika jsou od roku 1998 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Samozřejmě také jednáme o návštěvě nějakého vinného sklepa s možností ochutnání a nákupu „levného“ italského vína …

Dalším rozdílem oproti minulým rokům bude možnost objednávky konkrétního místa na sezení v autobusech. Přistoupili jsme k tomuto kroku na základě vašich připomínek k loňskému zájezdu. Součástí přihláškového formuláře bude tedy kromě požadavku na pokoj i požadavek na „místenku“ do autobusu. A nejen to – v letošním roce pro Vás chystáme kvalitní mikiny (roláky) jako vždy z nabídky firmy CRAFT. Kromě velikosti si budete také moci zvolit požadovanou barvu (černá, červená, bílá). A aby změn nebylo málo, poprvé jsme objednali v hotelu plnou penzi, takže veškeré vlastní výdaje můžete investovat do pitného režimu :-).

Na závěr se všem omlouváme za malinko opožděné zprovoznění stránek a vydání prvního BULLETINU. Věřte nám, že naší hlavní snahou je Vaše spokojenost a proto jsme nechtěli uvádět skutečnosti, které bychom později museli měnit. Spolupráce s Italy NENÍ jednoduchá, ostatně to je známá věc :-).

Sledujete tedy naše stránky i nadále. Kromě novinek se zde samozřejmě objeví přihláškový formulář se všemi potřebnými náležitostmi. Formulář bude zveřejněn v pátek 7. září 2012.

Comments are closed.

 
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be https://www.gasinc.nl Canada Goose jas